Robotik Ofis

Uluslararası ve yerli RPA firmaları, iş süreçlerini otomatikleştirmek ve verimliliği artırmak amacıyla çeşitli teknolojik çözümler sunan uzman şirketlerdir. Bu RPA şirketleri, müşterilerine robotik süreç otomasyonu yazılımı, RPA araçları ve hizmetleri sunarak, tekrarlayan, kural tabanlı görevleri otomatikleştirme, veri analizi, raporlama ve iş akışlarını optimize etme konularında destek sağlar.

RPA firmaları genellikle müşteri ihtiyaçlarına özel çözümler geliştirir, süreçleri hızlandırır ve insan kaynaklarını daha stratejik görevlere odaklanmaya yönlendirir. Bu şirketler, işletmelerin dijital dönüşüm süreçlerinde önemli bir rol oynar ve endüstrinin çeşitli sektörlerinde kullanılabilecek çeşitli RPA uygulamalarını sunar. Aşağıda bu şirketlerden yerli ve yabancı olanların kısa kısa tanıtımlarını bulabilirsiniz.

 

Yerli RPA Firmaları

 

Robomotion


[ Ayrıca bakınız: RPA Firmaları ]


RPA firmaları arasında yerli bir RPA şirketi olan Robomotion, şirketlerin iş süreçlerini hızlı ve verimli bir şekilde otomatikleştirmelerine yardımcı olan kapsamlı ve kullanımı kolay bir RPA platformu sunuyor. Tekrarlanabilir görevleri doğru bir şekilde yerine getirebilen yazılım robotları sayesinde, çalışanlar daha katma değerli faaliyetlere odaklanabiliyor. Ayrıca, Robomotion RPA şirketi otomasyon çözümünüzü uygulamanıza ve optimize etmenize yardımcı olabilecek deneyimli RPA uzmanlarından oluşan bir ekibe sahip. Linux için RPA, MacOS için RPA ve Windows altında çalışabilen bir Robotik Süreç Otomasyonu ile üretkenliği ve karlılığı nasıl arttırabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için siteye girmeniz yeterli.

 

Turkcell Global Bilgi

Turkcell Global Bilgi, müşterilerine eşsiz dijital deneyimler sunma hedefiyle öne çıkan bir yerli RPA firmasıdır. Geleneksel çözümlerin ötesinde, dijital dönüşüm çağının gerekliliklerine uyum sağlamak adına Süreç Otomasyonu, Dijital Asistan ve Konuşma Analitiği (Speech Analytics) gibi yenilikçi dijital ürünler sunarak müşteri deneyimini en üst seviyeye taşıma vaadindedir.

 

PaperWork

Kurulduğu 1998 yılından itibaren, GGSoft sadece iş akışı ve doküman yönetim konusuna odaklanarak, profesyonel ekibiyle PaperWork RPA araçlarını geliştirmiştir. Süreç Otomasyonu için Süreç Tasarımı, Elektronik Formlar, Outlook için PaperWork ve SAP için Paperwork ürünleri sunan RPA firması, ayrıca Doküman Yönetimi, Doküman Arşivleme, Doküman Yakalama ve Sınıflandırma, SAP için Doküman Yönetimi ve Otomatik Doküman Maskeleme çözümleri de sunuyor. Yapay zeka destekli PaperWork platformu, Kodlama gerektirmeyen (low-code) mimarisi ve sürükle bırak form ve iş akışı tasarım araçları sayesinde, her şirket tarafından çok kısa sürede uygulamaya alınabilmektedir.

 

 

Yabancı RPA Firmaları

 

Aiwozo

Aiwozo, RPA yeteneklerini yapay zeka (YZ) ile birleştirerek akıllı süreç otomasyonu elde etmeye olanak tanıyan bir platform. Aiwozo Akıllı Otomasyon yazılımıyla kuruluşlar, müşteri deneyimini iyileştirebilir, teslim sürelerini kısaltabilir, departmanlar arası kararları optimize edebilir, yeni bölgelere kolayca açılabilir, verimliliği arttırabilir, işlem sürelerini hızlandırabilir, sürekli bir büyüme isteyen rekabetçi piyasada öne geçebilir, sigortalama işlemlerinde tam bir dijital dönüşüm sağlayarak ileriye dönük adımlar atabilirler.

 

akaBot

akaBot, farklı sektörlerden şirketlerle çalışan bir RPA firması. Şirket, süreç yönetimi metriklerini önceliklendirmek, ihtiyaçlara uygun araçları saptamak, firmaya özgü stratejiler oluşturmak, botlar tasarlamak, bir RPA mükemmellik merkezi kurmak ve gerektiğinde sürekli eğitim ve destek hizmetleri sağlamak amacıyla müşterilerle birlikte çalışmaktadır. RPA firmaları arasından akaBot'un platforma uygun yazılım paketi ayrıca sigorta şirketlerinin hatasız işlemleri en üst düzeye çıkarmasına, hizmet seviyesi anlaşmalarını (SLA'lar) garanti etmesine, işlem sürelerini kısaltmasına, talep işlemlerini otomatikleştirmesine ve daha fazlasına yardımcı olabilmekte.

 

Automation Anywhere

Automation 360, RPA, yapay zeka, makine öğrenimi ve analitiği birleştiren bulut tabanlı ve web tabanlı bir platform. RPA şirketi ayrıca 1.200'den fazla önceden oluşturulmuş, akıllı otomasyon çözümünden oluşan ilk ve en büyük pazar olan bir Bot Mağazası'na da sahip. Sigorta şirketleri, belgelerden veri çıkarmak, büyük veri kümelerini düzenlemek, müşteri sorularına yanıt vermek, çapraz satış fırsatlarını saptamak, ihaleleri optimize etmek ve dijital dönüşüm girişimlerini yönlendirmek amacıyla Automation Anywhere'in RPA ve YZ özelliklerinden faydalanabilmektedir.

 

EdgeVerve Systems


[ Ayrıca bakınız: ]


EdgeVerve Systems'ın AssistEdge RPA platformu, özellikle tüketiciye yönelik müşteri hizmetlerine büyük ölçüde bağlı olan büyük işletmeler için ideal bir çözüm. Firmanın sunduğu ölçeklenebilir çözüm, kuruluşların müşteri hizmetlerini modernleştirmesine, iş süreçlerini iyileştirmesine ve operasyonel verimliliği artırmasına yardımcı oluyor. AssistEdge, dünyanın önde gelen şirketlerine tüm değer zincirini dönüştürmeleri için ihtiyaç duydukları ölçeklenebilirlik, iş zekası, güvenlik ve yenilik olanaklarını sunuyor. AssistEdge'in yetenekleri, müşteri taleplerini işlemekten, müşteri hizmetlerine, poliçe yönetimine, sigortalamaya ve yönetmeliklere uygunluğa kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

 

Kofax

Kofax RPA, uygulamaları sunum katmanı, veritabanı katmanı veya API katmanı gibi uygulama yığınındaki herhangi bir katman aracılığıyla entegre edebilmekte. Kullanıcıların platforma entegrasyon için programlama becerisi, karmaşık API'ler veya uzun danışmanlık süreçlerine ihtiyacı bulunmuyor. Şirketin RPA platformu, sigorta markalarına yerleşik belge zekası, kolay bir robot oluşturma arabirimi, akıllı süreç bilgi tabanı ve uyumluluk sunuyor. Bu özellikler, sigortacıların talepleri daha hızlı ve doğru işlemelerine, iş akışlarını iyileştirmelerine, ve müşteri hizmetlerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

 

Pega

RPA firmaları arasından Pega Platformunun bir parçası olan Pega Robotik Süreç Otomasyonu, farklı sektörlerdeki kuruluşlar için bir dizi özellik sunuyor. Süreç otomasyonuna yapılan yatırımın olumlu sonuçlar vermesini sağlamak üzere tasarlanmış bir özellik olan Pega RPA Auto-Balancing oldukça ümit verici bir çözüm. Pega for Insurance yazılım paketi ile şirketler, sigortalama süreçlerini otomatikleştirebilir, kişiye özel etkileşim sağlayabilir, sigorta taleplerini optimize edebilir, yatırım getirisini en üst düzeye çıkarabilir ve çeşitli kanallar üzerinden verilen müşteri hizmetlerini en üst seviyeye çıkarabilirler.

 

Robocorp

Python tabanlı olan Robocorp, bir açık kaynaklı robotik süreç otomasyonu çözümü. Bulut tabanlı bir çözüm olan Gen2 RPA'da ise, herhangi bir platformda çalışabilen ve iş açısından kritik süreçleri çalışır durumda tutmak için yatay olarak ölçeklenebilen bulut tabanlı robotlar kullanılıyor. Sigorta şirketleri otomasyon programlarını geliştirmek, sigorta talebi işlemlerini hızlandırmak, müşteri deneyimini otomatikleştirmek ve Gen2 RPA için Robocorp'tan yararlanabilir. Bu RPA yazılımının belli başlı yetenekleri arasında talep yönetimi, sigortalama, acente ilişkileri yönetimi, ödeme işleme, risk değerlendirmesi ve veri yönetimi yer alıyor.

 

SS&C Blue Prism

RPA şirketleri arasında en bilinenlerden biri olan SS&C Blue Prism, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlara, güvenli, ölçeklenebilir ve akıllı bir dijital iş gücü oluşturmaya yardımcı olacak akıllı otomasyon teknolojisi çözümleri sunuyor. SS&C Blue Prism'in RPA yetenekleri sayesinde sigorta şirketleri mevcut süreçlerini küresel olarak standartlaştırabilir, yeni gelir akışları oluşturabilir, daha hızlı teklifler oluşturabilir, yenileme sürecindeki görevleri otomatikleştirebilir, problemsiz müşteri hizmetleri sunabilir, yenilikçi çözümler geliştirebilir ve mevcut sistemlerin verimliliğini arttırabilir.

 

UiPath

UiPath RPA platformu, kuruluştaki herhangi bir çalışanın yazılım robotu ayarlayıp çalıştırmasına olanak tanıyor. Deneyimli geliştiriciler zengin bir geliştirme ortamı kullanabilirken, deneyimsiz çalışanlar kendileri ve ekipleri için basit, günlük görevleri otomatikleştirmek için StudioX'i kullanabilir. RPA firmaları arasında en çok kullanılan platform olan UiPath'in özellikleri, sigorta şirketlerinin taahhütlerini iyileştirmesine, faturalandırmayı otomatikleştirmesine, daha hızlı müşteri hizmetleri sağlamasına, talepleri yönetmesine, sigorta yenileme oranlarını arttırmasına ve işletme maliyetlerini optimize etmesine yardımcı olabilmekte.

 

Open RPA Araçları (OpenRPA / OpenFlow / NodeRED)

Açık kaynak robotik süreç otomasyonu aracı olan ve https://github.com/open-rpa/openrpa adresinden indirip kurabileceğiniz Open RPA, kullanıcıların iş akışlarını ve görevlerini tasarlamalarına, otomatikleştirmelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan grafiksel bir kullanıcı arayüzüne sahip. Kullanıcılar, web tarayıcısı, masaüstü uygulamaları, e-posta istemcileri, veri tabanları ve diğer sistemler gibi birçok farklı uygulama arasında veri alışverişi yapabilirler.

Ayrıca, Open RPA, OCR (optik karakter tanıma) ve yapay zeka teknolojileri gibi ileri özelliklerle de entegre edilebilir. Bu sayede, örneğin belgelerin otomatik olarak tanınması ve sınıflandırılması gibi işlemleri gerçekleştirebilmektedir.

 

RPA Firmaları Arasında Glocal Bir RPA Şirketi: Robomotion

RPA şirketleri arasında Türkiye çıkışlı olmasına karşın uluslararası bir RPA firması olan Robomotion, iş süreçlerinde çabuk ve etkili bir otomasyon sonucu almak için kullanımı kolay bir RPA platformu sunuyor. Robomotion, robotlarınızla doğrudan etkileşime izin veren arayüzler de sağlıyor. Örneğin, Robomotion Assistant, herhangi bir otomasyonu etkileşimli bir sohbet robotuna dönüştürürken, Robomotion Forms ise veri toplamanıza ve otomasyonlarınızı web'den tetiklemenize olanak tanımakta. Bunlara ek olarak, ChatGPT entegrasyonu ile müşteri etkileşiminde kullanılan chatbot yeteneklerini arttırırken benzersiz konuşma deneyimleri de sunabiliyorsunuz. Veri güvenliği için uçtan uca veri şifrelemesi sunan Robomotion RPA şirketi, otomasyon çözümünüzü uygulamanıza ve optimize etmenize yardımcı olabilecek deneyimli RPA uzmanlarından oluşan bir ekibe sahip. Linux için RPA, MacOS için RPA ve Windows altında çalışabilen bir Robotik Süreç Otomasyonu ile üretkenliği ve karlılığı nasıl arttırabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve uygun fiyatlı ürünleriyle hızlıca RPA botları geliştirmeye başlamak için buraya tıklayarak hesap açmanız yeterli.

 

 


RobotikOfis'i takip edeyim

Select Language

RPA Feed 2

Besleme bulunamadı.

Bize ulaşın

Firmanızda hangi süreçlerin otomasyona uygun olduğunu öğrenmek için firmanızın web sitesini bize bildirerek kısaca "Şirketimize uygun RPA çözümleri hakkında bilgi almak istiyorum." diye email atmanız yeterli:

Sayfayı Paylaşayım