Robotik Ofis

RPA firmaları, sigorta şirketlerinin kullanmayı düşünebilecekleri bir dizi robotik süreç otomasyonu çözümü sunuyor. Bu yazılımlardan bazıları aşağıda bulunabilir.

Sektör veya pazardan bağımsız olarak, her şirket robotik süreç otomasyonundan fayda sağlayabilmekte. Bu RPA firmaları tarafından sunulan bu araçlar, hangi pazarda olursa olsun büyüyen şirketlerin iş süreçlerini geliştirmesine, iyileştirmesine ve kolaylaştırmasına yardımcı olabiliyor. RPA çözümleri özellikle sigorta şirketleri için değerli bir maden değerinde. Sigorta şirketleri bu sayede iç ve dış operasyonlarını iyileştirerek, sigorta taleplerini ele almayı kolaylaştırabilir, yeni ürünler geliştirmeye yardımcı olabilir, geri dönüş süresini kısaltabilir, sigortalama sürecini iyileştirebilir, operasyonel maliyetleri düşürebilir ve daha birçok ek fayda sağlayabilir.

Buna karşın, her robotik süreç otomasyon yazılımı sigorta sektörü için uygun değil. Bu bağlamda, göz önünde bulundurabilecek belli başlı robotik süreç otomasyon çözümlerinin bir listesi aşağıda yer alıyor. Bu yazılım çözümleri, her bir satıcının bilinirliği, İnternet'teki en güvenilir iş yazılımı inceleme sitelerindeki yorumlar ve objektif bir puanlama kriterine göre seçilmiş olup, liste alfabetik sıralıdır.


Sigorta Şirketleri için RPA Firmaları Tarafından Sunulan En İyi 10 Araç

Aiwozo

Aiwozo, RPA yeteneklerini yapay zeka (YZ) ile birleştirerek akıllı süreç otomasyonu elde etmeye olanak tanıyan bir platform. Aiwozo Akıllı Otomasyon yazılımıyla kuruluşlar, müşteri deneyimini iyileştirebilir, teslim sürelerini kısaltabilir, departmanlar arası kararları optimize edebilir, yeni bölgelere kolayca açılabilir, verimliliği arttırabilir, işlem sürelerini hızlandırabilir, sürekli bir büyüme isteyen rekabetçi piyasada öne geçebilir, sigortalama işlemlerinde tam bir dijital dönüşüm sağlayarak ileriye dönük adımlar atabilirler.


akaBot


[ Ayrıca bakınız: RPA Firmaları ]


akaBot, farklı sektörlerden şirketlerle çalışan bir RPA firması. Şirket, süreç yönetimi metriklerini önceliklendirmek, ihtiyaçlara uygun araçları saptamak, firmaya özgü stratejiler oluşturmak, botlar tasarlamak, bir RPA mükemmellik merkezi kurmak ve gerektiğinde sürekli eğitim ve destek hizmetleri sağlamak amacıyla müşterilerle birlikte çalışmaktadır. RPA firmaları arasından akaBot'un platforma uygun yazılım paketi ayrıca sigorta şirketlerinin hatasız işlemleri en üst düzeye çıkarmasına, hizmet seviyesi anlaşmalarını (SLA'lar) garanti etmesine, işlem sürelerini kısaltmasına, talep işlemlerini otomatikleştirmesine ve daha fazlasına yardımcı olabilmekte.


Automation Anywhere

Automation 360, RPA, yapay zeka, makine öğrenimi ve analitiği birleştiren bulut tabanlı ve web tabanlı bir platform. RPA şirketi ayrıca 1.200'den fazla önceden oluşturulmuş, akıllı otomasyon çözümünden oluşan ilk ve en büyük pazar olan bir Bot Mağazası'na da sahip. Sigorta şirketleri, belgelerden veri çıkarmak, büyük veri kümelerini düzenlemek, müşteri sorularına yanıt vermek, çapraz satış fırsatlarını saptamak, ihaleleri optimize etmek ve dijital dönüşüm girişimlerini yönlendirmek amacıyla Automation Anywhere'in RPA ve YZ özelliklerinden faydalanabilmektedir.


EdgeVerve Systems

EdgeVerve Systems'ın AssistEdge RPA platformu, özellikle tüketiciye yönelik müşteri hizmetlerine büyük ölçüde bağlı olan büyük işletmeler için ideal bir çözüm. Firmanın sunduğu ölçeklenebilir çözüm, kuruluşların müşteri hizmetlerini modernleştirmesine, iş süreçlerini iyileştirmesine ve operasyonel verimliliği artırmasına yardımcı oluyor. AssistEdge, dünyanın önde gelen şirketlerine tüm değer zincirini dönüştürmeleri için ihtiyaç duydukları ölçeklenebilirlik, iş zekası, güvenlik ve yenilik olanaklarını sunuyor. AssistEdge'in yetenekleri, müşteri taleplerini işlemekten, müşteri hizmetlerine, poliçe yönetimine, sigortalamaya ve yönetmeliklere uygunluğa kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Kofax

Kofax RPA, uygulamaları sunum katmanı, veritabanı katmanı veya API katmanı gibi uygulama yığınındaki herhangi bir katman aracılığıyla entegre edebilmekte. Kullanıcıların platforma entegrasyon için programlama becerisi, karmaşık API'ler veya uzun danışmanlık süreçlerine ihtiyacı bulunmuyor. Şirketin RPA platformu, sigorta markalarına yerleşik belge zekası, kolay bir robot oluşturma arabirimi, akıllı süreç bilgi tabanı ve uyumluluk sunuyor. Bu özellikler, sigortacıların talepleri daha hızlı ve doğru işlemelerine, iş akışlarını iyileştirmelerine, ve müşteri hizmetlerini geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

Pega


[ Ayrıca bakınız: ]


RPA firmaları arasından Pega Platformunun bir parçası olan Pega Robotik Süreç Otomasyonu, farklı sektörlerdeki kuruluşlar için bir dizi özellik sunuyor. Süreç otomasyonuna yapılan yatırımın olumlu sonuçlar vermesini sağlamak üzere tasarlanmış bir özellik olan Pega RPA Auto-Balancing oldukça ümit verici bir çözüm. Pega for Insurance yazılım paketi ile şirketler, sigortalama süreçlerini otomatikleştirebilir, kişiye özel etkileşim sağlayabilir, sigorta taleplerini optimize edebilir, yatırım getirisini en üst düzeye çıkarabilir ve çeşitli kanallar üzerinden verilen müşteri hizmetlerini en üst seviyeye çıkarabilirler.

Robocorp

Python tabanlı olan Robocorp, bir açık kaynaklı robotik süreç otomasyonu çözümü. Bulut tabanlı bir çözüm olan Gen2 RPA'da ise, herhangi bir platformda çalışabilen ve iş açısından kritik süreçleri çalışır durumda tutmak için yatay olarak ölçeklenebilen bulut tabanlı robotlar kullanılıyor. Sigorta şirketleri otomasyon programlarını geliştirmek, sigorta talebi işlemlerini hızlandırmak, müşteri deneyimini otomatikleştirmek ve Gen2 RPA için Robocorp'tan yararlanabilir. Bu RPA yazılımının belli başlı yetenekleri arasında talep yönetimi, sigortalama, acente ilişkileri yönetimi, ödeme işleme, risk değerlendirmesi ve veri yönetimi yer alıyor.

SS&C Blue Prism

RPA şirketleri arasında en bilinenlerden biri olan SS&C Blue Prism, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlara, güvenli, ölçeklenebilir ve akıllı bir dijital iş gücü oluşturmaya yardımcı olacak akıllı otomasyon teknolojisi çözümleri sunuyor. SS&C Blue Prism'in RPA yetenekleri sayesinde sigorta şirketleri mevcut süreçlerini küresel olarak standartlaştırabilir, yeni gelir akışları oluşturabilir, daha hızlı teklifler oluşturabilir, yenileme sürecindeki görevleri otomatikleştirebilir, problemsiz müşteri hizmetleri sunabilir, yenilikçi çözümler geliştirebilir ve mevcut sistemlerin verimliliğini arttırabilir.

UiPath

UiPath RPA platformu, kuruluştaki herhangi bir çalışanın yazılım robotu ayarlayıp çalıştırmasına olanak tanıyor. Deneyimli geliştiriciler zengin bir geliştirme ortamı kullanabilirken, deneyimsiz çalışanlar kendileri ve ekipleri için basit, günlük görevleri otomatikleştirmek için StudioX'i kullanabilir. RPA firmaları arasında en çok kullanılan platform olan UiPath'in özellikleri, sigorta şirketlerinin taahhütlerini iyileştirmesine, faturalandırmayı otomatikleştirmesine, daha hızlı müşteri hizmetleri sağlamasına, talepleri yönetmesine, sigorta yenileme oranlarını arttırmasına ve işletme maliyetlerini optimize etmesine yardımcı olabilmekte.

Robomotion

RPA firmaları arasında yerli bir RPA şirketi olan Robomotion, şirketlerin iş süreçlerini hızlı ve verimli bir şekilde otomatikleştirmelerine yardımcı olan kapsamlı ve kullanımı kolay bir RPA platformu sunuyor. Tekrarlanabilir görevleri doğru bir şekilde yerine getirebilen yazılım robotları sayesinde, çalışanlar daha katma değerli faaliyetlere odaklanabiliyor. Ayrıca, Robomotion RPA şirketi otomasyon çözümünüzü uygulamanıza ve optimize etmenize yardımcı olabilecek deneyimli RPA uzmanlarından oluşan bir ekibe sahip. Linux için RPA, MacOS için RPA ve Windows altında çalışabilen bir Robotik Süreç Otomasyonu ile üretkenliği ve karlılığı nasıl arttırabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmek için siteye girmeniz yeterli.

 

Özetle Sigortacılık Destekli RPA Firmaları

Robotik süreç otomasyonu (RPA) firmaları, sigorta şirketlerinin faydalanabileceği çeşitli çözümler sunuyor. Bu çözümler, iş süreçlerini geliştirerek operasyonel maliyetleri düşürme, geri dönüş süresini kısaltma ve sigortalama sürecini iyileştirme gibi faydalar sağlamaktadır. Aiwozo, UiPath, Robocorp ve Robomotion gibi RPA firmaları, sigorta sektöründe özellikle değerlidir. Aiwozo, RPA yeteneklerini yapay zeka ile birleştirerek akıllı süreç otomasyonu sağlayan bir platformken, Robomotion, süreç yönetimi metriklerini önceliklendirmek, ihtiyaçlara uygun araçları saptamak ve RPA mükemmellik merkezi kurmak gibi konularda müşterilerle birlikte çalışır. UiPath ise RPA, yapay zeka, makine öğrenimi ve analitiği birleştiren bir platformdur.

 

 


RobotikOfis'i takip edeyim

Select Language

RPA Feed 2

Besleme bulunamadı.

Bize ulaşın

Firmanızda hangi süreçlerin otomasyona uygun olduğunu öğrenmek için firmanızın web sitesini bize bildirerek kısaca "Şirketimize uygun RPA çözümleri hakkında bilgi almak istiyorum." diye email atmanız yeterli:

Sayfayı Paylaşayım