Robotik Ofis

Günümüzde işletmelerin verimliliklerini artırmak ve operasyonel süreçlerini iyileştirmek büyük önem taşımakta olup, Süreç Madenciliği, bu amaçla kullanılan bir operasyonel mükemmellik metodolojisidir.

Proses madenciliği eğitimi, katılımcılara robotik süreç otomasyonunda kullanılacak süreçlerin ortaya çıkarılması konusunda temel bilgiler kazandırmak üzere hazırlanmıştır. Eğitim, katılımcılara süreç haritalama, süreç analizi, süreç iyileştirme ve süreç performans ölçümü gibi konularda bilgi vermektedir. Eğitimde, katılımcılar proses madenciliği uygulamalarını nasıl kullanacakları konusunda yetkinlik kazanacaktır. İlgili metodolojide, akış (workflow) yazılımlarında kaydedilen aksiyonlara ait süreçleri analiz ederek süreci görselleştirir ve analize hazırlar. Bu sayede verimsiz akışlar ve adımlar hızlı bir şekilde tespit edilebilir ve operasyonlarda iyileştirme yapılabilir.

Süreç Madenciliği ile Verim Artışı Eğitimi, katılımcılara süreçlerindeki verimsizlikleri tespit edebilme ve iyileştirme yetenekleri kazandırmayı hedeflemektedir. Eğitim, katılımcılara dar boğazlar kısır döngüler, dead end noktaları (bunlar için Goldratt'ın Amaç adlı kitabına bakabilirsiniz. Goldratt, hedeflere ulaşmak için bir sistemin kısıtlarını belirleyerek bunlardan yararlanan sürekli bir iyileştirme süreci olan Kısıtlar Teorisi'nin [TOC] babası olarak bilinir) gibi verimsizliklere neden olan adımları belirleme ve bu adımları önceliklendirme becerisi kazandıracak rehber niteliğindedir.

Eğitim süresince katılımcılara kendi işletmelerinde gerçekleştirecekleri projelerine destek olmak amacıyla 1,5 saatlik online koçluk hizmeti sunulacaktır. Bu koçluk hizmeti, katılımcıların Değer Akış Şeması'nı doğru ve etkili bir şekilde yönetebilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Eğitimin İçeriği

  • Süreç Madenciliği Nedir?
  • Event Log Oluşturma ve Transfer Etme
  • Süreç Keşfi
  • Analiz Yöntemleri
  • Analiz Sonuçlarının Aksiyona Dönüştürülmesi

Eğitim sonunda katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir ve bu belge dijital ortamlarda paylaşılacaktır.

Süreç Madenciliği Eğitimine Kimler Katılmalı?

  • İş süreçlerinde çalışan yöneticiler
  • Süreç geliştirme ve iyileştirme ile ilgilenenler
  • Proses madenciliği hakkında bilgi edinmek isteyenler
  • Üretim ve hizmet sektörlerinde operasyonel süreçlerde yönetici, sürekli iyileştirme, veri analisti, operasyonel mükemmellik, IT veya iç denetim görevlerinde en az 6 aydır aynı pozisyonda çalışan kişiler,
  • Proses Madenciliği konusundaki yetkinliklerini geliştirmek isteyen herkes ve ERP, BPM, CRM gibi yazılımları geliştirme ve iyileştirme sorumluluğu olan herkes.

Eğer siz de işletmenizin verimliliğini artırmak ve operasyonel süreçlerinizi iyileştirmek istiyorsanız, https://edu.sabanciuniv.edu/surec-madenciligi-ile-verim-artisi/form adresindeki formu doldurup bu eğitime katılarak bu alanda uzmanlaşabilirsiniz. Eğitim, katılımcılara iş süreçlerini daha verimli hale getirmeleri ve maliyetleri düşürmeleri için yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. Süreç madenciliği hakkında daha fazla bilgi için Robotik Ofis'in web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


RobotikOfis'i takip edeyim

Select Language

Bize ulaşın

Firmanızda hangi süreçlerin otomasyona uygun olduğunu öğrenmek için firmanızın web sitesini bize bildirerek kısaca "Şirketimize uygun RPA çözümleri hakkında bilgi almak istiyorum." diye email atmanız yeterli:

Sayfayı Paylaşayım